PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=878165}

Wyzwolenie

Emancipation
6,3 2 716
ocen
6,3 10 1 2716
5,3 3
oceny krytyków
Wyzwolenie
powrót do forum filmu Wyzwolenie

Klasycznie opowiedziana historią,którą się dobrze oglądało.Jest w tym filmie napięcie,są emocje,jest walka o przeżycie,jest świetnie zagrana główna rola i są świetne takie "brudne" zdjęcia.Na minus trochę mi zabrakło ukazania szerszego kontekstu wojny domowej w USA .W tym filmie wygląda to że dobra i prawa Północ walczy o zniesienie niewolnictwa a Południe to samo zło i piekło w czystej postaci - no nie do końca tak to wyglądało.

ocenił(a) film na 9
kleju30

No tak, ale w końcu była to historia jednego człowieka, a w sumie jednego zdjęcia. Film i tak trwał przeszło 2 h, a zwróć uwagę, że żołnierz z Północy, który zapisywał go do wojska, wcale nie miał dobrego zdania o "czarnych", podobnie dowódca. Natomiast zło z drugiej strony było straszne i to się nie skończyło po ich wyzwoleniu. Oglądając film z żoną miałem wrażenie, że nawet hitlerowcy (może poza obozami zagłady), nie traktowali ludzi dosłownie jak zwierzęta...a w sumie o wiele gorzej, co w tym filmie też pokazano.

ocenił(a) film na 9
OldDorsaj

Oczywiście w ostatnim zdaniu chodziło mi o traktowanie czarnych przez ich panów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones